Proč PROFEMA?

ŠPIČKOVÉ VYBAVENÍ A PŘÍJEMNÉ PROSTŘEDÍ

Naše pracoviště je vybaveno ultrazvukovými přístroji nejvyšší třídy firmy Samsung s moderním gynekologickým křeslem Gracie s video-kolposkopem. Interiér byl nově zrekonstruován za účelem poskytnutí maximálního pohodlí během Vaší návštěvy.

ODBORNOST TÝMU LÉKAŘŮ

Naše pracoviště je kromě běžných gynekologických a ultrazvukových vyšetření specializováno na vyšetření a řešení složitých případů poruch vývoje plodu, které jsou k nám odesílány ze screeningových center celé České republiky. Všichni naši lékaři jsou držiteli FMF (Fetal Medicine Foundation) certifikátu na všechna vyšetření vývoje plodu a pravidelně v FMF auditují výsledky svých vyšetření. K nejsložitější případy vždy řeší MUDr. Veronika Frisová, vedoucí lékař Profemy, která získala rozsáhlé zkušenosti s hledáním a řešením vrozených vad plodu během své dvouleté práce přímo v FMF (Fetal Medicine Foundation) v Londýně. Tyto znalosti využívá nejen při řešení případů v Profemě, ale předává je během svých kurzů a přednášek dalším lékařům po celém světě.

ROZSAH A DÉLKA VYŠETŘENÍ

Délka základních ultrazvukových vyšetření plodu je přibližně 45 minut, při složitém nálezu trvá vyšetření i déle. Vyšetřujeme velmi zodpovědně i drobné detaily stavby těla plodu, aby byl výsledek vyšetření co nejpřesnější. Je-li nalezena odchylka vývoje plodu, která je vzácná, snažíme se vždy najít největší množství informací o jejím významu a vhodném dalším postupu, v případě potřeby i hledáním v elektronických databází či žádostí o názor zkušených celosvětově známých kolegů.

I při gynekologickém vyšetření Vám věnujeme dostatek času na sdělení obtíží, vyšetření a prodiskutování dalšího postupu. Gynekologická vyšetření trvají obvykle 15-30 minut.

KOMUNIKACE JE ZÁKLAD

Během vyšetření plodu je Vám ukazováno a popisováno, co se vyšetřuje. Na závěr vyšetření jsou Vám všechny výsledky vysvětleny a jsou i prodiskutovány možnosti dalšího postupu. Přítomnost partnera či blízkých osob při vyšetření je u nás naprosto běžná.

KOMPLEXNOST SLUŽEB

Pokud je k vyšetření na našem pracovišti třeba připojit konzultaci u klinického genetika, magnetickou rezonanci či operaci, nemusíte si dalšího odborníka a termín zařizovat sami. Termín u zkušeného s námi spolupracujícího lékaře Vám rádi zajistíme.

INDIVIDÁLNÍ A PŘÁTELSKÝ PŘÍSTUP

Celý náš tým je připravený, pokud je to aspoň trochu možné, naše služby přizpůsobit Vašim přáním a požadavkům.

Pokud je zjištěn abnormální nález, šetrně Vám jej sdělíme, vysvětlíme a probereme možnosti dalšího postupu. Je pak plně na Vás, jaký další postup zvolíte, plně respektujeme Vaše přání a preference. Můžeme Vám pouze vše maximálně vysvětlit, případně poradit a následně Vás podpořit ve Vašem rozhodnutí.

Respektujeme individualitu pacientek, je nám totiž naprosto jasné, že vhodné řešení se může zásadně lišit mezi ženami různého věku, s různým počtem dětí a s různým vyznáním.

Přátelský a milý přístup je pro nás samozřejmostí.